piątek, 27 marca 2015

Najlepsze ćwiczenia na brzuch (video)

Brzuch budzi chyba największe zainteresowanie, gdyż kształtować go chcą nie tylko mężczyźni, lecz również (a może przede wszystkim?) kobiety. Bardzo niedawno pojawił się w sieci nowy film, nagrany przez ludzi z KFD. Bardzo cenię sobie to forum, dlatego filmik zamieszczam poniżej. Spokojnie możecie wzorować się na ćwiczeniach w nim podanych.


Moich kilka dodatkowych uwag:
- To, że w filmie pokazanych jest 10 przykładowych ćwiczeń, nie oznacza, że musisz wykonywać wszystkie! Dzięki takiej ilości możecie pozwolić sobie na większą różnorodność. Nie warto jednak za bardzo się przetrenowywać, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią/wysiłkiem fizycznym.
- Nie ćwicz codziennie - mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Nie rosną wówczas, kiedy się męczą, tylko wtedy, kiedy odpoczywają.
- W nawiązaniu do powyższego punktu - trening konkretnej partii ciała rób na zmianę z innymi partiami (czyli np. w poniedziałek brzuch, w środę nogi, w piątek uda/pośladki). Dodatkowo rób sobie przerwy na odpoczynek. Polecam weekendy.
- Wyrobienie sobie mięśni brzucha pozostanie niewidoczne, jeśli pozostanie na nim warstwa tłuszczu. Także milion brzuszków nie jest sposobem na upragniony płaski brzuch, lecz ćwiczenia trzeba połączyć z dietą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz