sobota, 11 lipca 2015

Czy brać sterydy?

Wiele osób, które zaczyna swoją przygodę gównie ze sportami siłowymi w pewnym momencie zadaje sobie pytanie: czy brać sterydy? Oczywiście najpierw rozpatrują pozytywny wpływ sterydów na nasz organizm, do których zalicza się nabycie masy mięśniowej.

Jeżeli zastanawiasz się, czy brać sterydy mam dla ciebie radę. Zapoznaj się ze skutkami ubocznymi zażywania tych specyfików i wyobraź je sobie. Zapewniam cię, że nie przejdziesz nawet do zalet sterydów, a twoja odpowiedź na pytanie będzie brzmiała - NIE!.

Wykonam za ciebie zadanie i przedstawię ci skutki uboczne zażywania sterydów.

Jeżeli objawy takie jak trądzik, rozstępy, bóle głowy i brzucha  nie zniechęcają cię do stosowania sterydów to czytaj dalej...

Z doświadczenia w postaci obserwacji znajomych biorących sterydy zapewniam cię, że zwiększają one agresję, która z kolei prowadzi do utraty kontaktu z otoczeniem. Przestajesz mieć kontrolę nad swoim zachowaniem, staniesz się jednostką aspołeczną z którą nikt nie będzie chciał przebywać. Będziesz cierpiał na zaburzenia psychiczne w postaci depresji czy bezsenności.

Nadal nie jesteś pewny swojej decyzji i masz wątpliwości?

Sterydy powodują zaburzenie układu hormonalnego, spowolnisz lub nawet zahamujesz wewnętrzne wydzielanie testosteronu. Możesz doprowadzić nawet do zaniku jąder lub ginekomastii, czyli proces powstania kobiecych piersi.

Poprzez zaburzenia układu krwionośnego twój organizm będzie podatny na choroby układu krążenia tj. zmniejszenie zdolności krzepnięcia krwi, nadciśnienie nadnercze.

Do chorób wywołanych przez sterydy zalicza się również żółtaczkę, niewydolność nerek czy choroby wątroby czy rak.

Mam nadzieję, że mój wpis wpłynął na podjęcie decyzji Nie.







3 komentarze:

  1. Trzeba być idiotą żeby dla kilku kilogramów organizm sobie zrujnować...Nie i jeszcze raz NIE

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzeba być idiotą żeby dla kilku kilogramów rujnować sobie zdrowie.Nie i jeszcze raz NIE

    OdpowiedzUsuń