piątek, 3 kwietnia 2015

DAA, czyli kwas d-asparaginowy

DAA
Suplement, który przez niektórych jest uwielbiany, przez innych mocno krytykowany. DAA czyli kwas D-asparaginowy. Jest to naturalny aminokwas, występuje w ludzkim organizmie. Jest niezbędny dla obu płci, jednak zdecydowanie więcej mają go mężczyźni. Wpływa na produkcję testosteronu :)

Czy DAA mogą brać kobiety? Generalnie tak, jednak będzie znacznie mniej efektywny z racji naturalnie niskiego poziomu testosteronu u kobiet. Panie mogą przy suplementacji tego aminokwasu odczuć lekką poprawę siły mięśni, oraz... wzrost libido :). Generalnie jednak nie polecałbym dziewczynom brania DAA. Nie nabierzecie męskiej postury z dnia na dzień, ale korzyści są raczej niewspółmierne do ceny (DAA z KFD kosztuje aktualnie 35 zł za 240 gram).

Dobrze, przejdźmy więc do mężczyzn. Korzyści z suplementacji aminokwasu DAA to przede wszystkim korzyści, jakie daje nam podwyższenie stężenia testosteronu. Konkretnie zaś:

- zwiększone libido
- pozytywnie wpływa na układ krwionośny
- szybsza regeneracja mięśni
- podniesiony poziom dopaminy (uśmiechamy się częściej)
- wzrost poziomu hormonu wzrostu

DAA


Dłuższa suplementacja niż zalecana może wpłynąć na nas negatywnie. Chodzi o wpływ na stężenie prolaktyny. Zbyt wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną poważnych kłopotów. U kobiet zaburza miesiączkowanie, może doprowadzić nawet do niepłodności. Prolaktyna również powoduje "męskie" przypadłości u płci pięknej, czyli nadmierne owłosienie czy trądzik. 

U facetów zbyt długie branie DAA powoduje przede wszystkim odwrotną reakcję organizmu jeśli chodzi o potencję - libido spada, pojawiają się problemy z erekcją. Zwiększa się drażliwość, mogą pojawić się także stany depresyjne. Obie płcie narażone są na zaburzenia mineralizacji kości. Więcej info: DAA kompedium wiedzy.

Pytanie, czy warto suplementować DAA, pozostawiam Wam. Na pewno jeśli tak, to w sposób przemyślany!

6 komentarzy:

  1. brednie ztym DAA dzialac jedynie moze jak podamy to dozylnie ale nie oszukujmy sie najnowsze badania wskazuja ze wszystko co przechodzi przez zoladek zmienia sie w inne substancje pod wplywem kwasow

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz linka do tych badań?Bo pierwsze słyszę by pod wpływem kwasów DAA się zmieniało w inna substancję.

      Usuń
  2. Działanie znikome. Tak jak wyżej - najlepiej dożylnie 😣

    OdpowiedzUsuń
  3. Proszę sprecyzować co to jest zbyt długie branie u facetów. Ile czasu mogę brać całkowicie bezpiecznie? Z góry dzięki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Należy dodać, że stosowanie DAA powinno odbywać się na zasadzie cykliczności, co oznacza, iż po kilkutygodniowym okresie stosowania wspomnianego suplementu, powinno się zrobić przerwę – najlepiej, taką samą, jak okres stosowania, np. 8 tygodniowy cykl, 8 tygodniowa przerwa."
      Polecam zerknąć na opakowanie, powinno być dawkowanie opisane na tym konkretnym, które kupisz

      Usuń