środa, 22 lipca 2015

Skuteczne (?) metody odżywiania sięUwielbiam historię, gdzie ludzie opowiadają o skutecznych metodach odżywiania się, które mają korzystny wpływ na ich samych, mało tego, twierdzą, że stworzyli cudowną recepturę w postaci własnego menu. Jednak gdy zaczynałem szukać, zdrowych produktów, bogatych i wartościowych to ich nie mogę zbyt wielu wyliczyć, brakuje mi takich pozycji jak zielona herbata, czy nawet szczypiorek, pod warunkiem, że pochodzi z naturalnej uprawy. Nie wiem skąd się bierze moda, na zdrowy tryb życia, kiedy wcale nie stosujemy się do niego, mało tego, nie mamy zielonego pojęcia, jak go egzekwować.

Często nawet pojawiają się opinię, że po co zielona herbata, jak mamy w tej rozpisce żywieniowej, naturalne soki, jednak takie które posiadają konserwanty, czyli moim zdaniem, powinny być natychmiast wyeliminowane z takiej listy. Z drugiej jednak strony, to chyba lepsza informacja, niż ta jeszcze sprzed roku lub dwóch, kiedy docierały do nas całkiem nieciekawe wieści. Wtedy to właśnie lekarze alarmowali, poprzez różnych specjalistów, aby jak najszybciej zmienić nawyki żywieniowe, i to od najmłodszych lat.

suplementy dla nastolatków


Wszystko musi mieć swój umiar, jeśli potrafimy go określić, to tylko na tym zyskamy, jeśli nie, to pewnie po czasie odczujemy konsekwencję, których teraz nie przewidujemy w planie. Zalecam przy ustalaniu takiej rozpiski żywieniowej, dokładną analizę składników, jakie zamierzamy w najbliższych dniach spożyć. Potem ewentualną interwencję u dietetyka czy doradcy żywieniowego, on wszystko nam wytłumaczy, co jest nie tak, i co należy zmienić.

4 komentarze:

 1. Umiar jest bardzo ważny, nie można robić wszystkiego na hop siup :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Problem w tym, że ciężko określić co jest ,,zdrowe'' dla każdego, większość produktów działa bardzo różnie na ludzkie organizmy i nie ma chyba diety idealnej dla wszystkich. Trzeba się ciągle dokształcać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba się ciągle dokształcać, no i poznać swój organizm

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto zastanowić się także nad suplementacją witaminy D3. W sportach wytrzymałościowych jest to niezmiernie istotna, ale często pomijana witmina D3 - recepta na sukces

  OdpowiedzUsuń