wtorek, 27 października 2015

Zielona herbata – źródło zdrowia nie tylko dla sportowca


Nie przepadam za smakiem zielonej herbaty, jednak czego nie robi się dla zdrowia. Jak wiecie jestem osobą żyjącą aktywnie, uprawiającą sport i dbającą o dietę. Tym samym w moim życiu musi znaleźć się miejsce na zieloną herbatę, albowiem jest ona naprawdę bardzo zdrowa. 

Zielona herbata towarzyszy mi każdego dnia od czasu kiedy zaczęłam się odchudzać. Nie zawsze bowiem mogłam pochwalić się nienaganną sylwetką. Zielona herbata bardzo pomogła mi w całym procesie odchudzania. Wszystko dlatego, że w swoim składzie zawiera dużą ilość polifenoli, a te pomagają się pozbyć nadwagi. Herbata hamuje wchłanianie się tłuszczów wraz z pożywieniem do organizmu, poprawia pracę układu trawiennego, a także niezwykle korzystnie wpływa na metabolizm wątrobowy, oraz nasila termogenezę i przyśpiesza utlenianie tłuszczów. Co więcej ma w sobie dużą ilość witamin oraz minerałów dlatego jest bardzo zdrowa.

Jest jednak jeszcze jedna zaleta zielonej herbaty o której muszę wspomnieć. Wspomaga ona bowiem pracę układu krążenia. Dziś wiele osób ma z tym problem, dlatego jeśli chcemy być zdrowi, powinniśmy regularnie, każdego dnia pić przynajmniej jedną szklankę zielonej herbaty. Nie zaszkodzi, a z całą pewnością pomoże.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz