piątek, 3 lipca 2015

Jakie kosmetyki są najlepsze dla aktywnych?

Ćwiczysz? Jakich kosmetyków używasz? Takich zwykłych? Szare mydło i szampon „No Name”? Jeśli tak to robisz błąd! Sam się ostatnio o tym przekonałem, jak ważne jest to co robisz dla swojego ciała oprócz treningów i ćwiczeń. Fajnie jeśli masz swoją ulubioną linię kosmetyków ( z tym szarym mydłem to tylko taki żarcik był ), jednak radziłbym sprawdzić skład. Jeśli w składzie nie ma kolagenu – zastanowiłbym się nad zmianą kosmetyków.

Dlaczego?

kosmetyki
Osoby prowadzące aktywny tryb życia, które regularnie ćwiczą narażają swoją skórę na nadmierne rozciąganie, a nadmierne rozciąganie może powodować jej pękanie –czyli rozstępy. Rozstępy ponoć da się usunąć, ale walka z nimi jest ciężka i żmudna. Dlatego wszędzie (tzn. tam gdzie ja czytałem i szukałem) polecają kolagen naturalny. Po pierwsze do walki z rozstępami jest ponoć najlepszy, a po drugie jeśli już takie rozstępy macie to też kolagen pomoże wam się ich pozbyć. Kolagen naturalny to jak sama nazwa wskazuje naturalny kosmetyk, ale jest jego kilka rodzajów. Jest kolagen naturalny Silver – i ten właśnie jest skuteczny na rozstępy, zmarszczki jakieśtam zabiegi upiększające skórę. Jest też coś takiego jak kolagen Graphite – i ten stosuje się do pielęgnacji włosów i paznokci. I ostatni kolagen Platinum polecany jest na rozszerzone naczynka, “pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty i pospolity, zaczerwienienia oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

Jednak kolagenu możecie tez szukać w składzie kosmetyków, nie będzie on już tak skuteczny jak ten w naturalnej formie, ale radziłbym jednak zwracać na to uwagę. Jeśli mi nie wierzycie sprawdźcie sobie na forach albo choćby zapytajcie wujka google z jakimi problemami borykają się ci, którzy aktywnie ćwiczą, a nie dbają o skórę. Współczuje im! Z jednej strony chcesz się cieszyć kolejnym pięknym bicepsem, a z drugiej załamujesz się bo nie chcesz go nikomu pokazać, bo na samym środku masz „wielkiego rozstępa”!

Także zapamiętajcie sobie – najlepsze kosmetyki dla aktywnych to te kolagenowe!

2 komentarze: